Başkanımız Ibrahim Demirci'nin Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Başkanımız Ibrahim Demirci'nin Kutlu Doğum Haftası Mesajı

 

“Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in dünyaya teşriflerinin 1444. yıldönümünü, birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız.
İnsanlık âlemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen, yaşantısıyla ve ahlâkıyla insanlığa örnek olarak insanlığın ufkunu aydınlatan, Yüce Allah’ın son elçisi Hz. Muhammed (SAV)’in kardeşlik, barış, huzur ve mutluluk dolu mesajları, günümüzde çok daha önemli ve anlamlı hale gelmiştir. Bu bakımdan Kutlu Doğum Haftası, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için iyi bir fırsattır.
Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası için belirlenen ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku’ teması kapsamında yapılacak olan etkinliklerin de, birlikte yaşama hukukunun öncüsü olan Peygamber Efendimizin evrensel mesajını tüm insanlığa yeniden duyurmak ve insanlığın her geçen gün daha da derinleşen kimlik bunalımları ve kimlik çatışmalarının son bulmasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm Toprakkaleli hemşehrilerimizin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum.”